день науки-2024

В рамках відзначення Дня науки в Україні на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб 24 квітня відбулося засідання студентського наукового гуртка, присвячене профілактиці серцево-судинних захворювань та оцінюванню ризику їх виникнення. Сучасні превентивні підходи до оцінки кардіоваскулярного ризику – це місток між науковим пошуком і сучасною кардіологічною практикою. Куратор гуртка доцент Бачук-Понич Наталія Володимирівна ознайомила студентів із оновленими рекомендаціями Європейської асоціації кардіологів щодо профілактичних заходів виникнення серцево-судинних патологій.

На засіданні студенти-гуртківці навчалися проводити оцінку серцево-судинного ризику (оцінку 10-річного ризику смерті від серцево-судинних подій) із використанням модифікованих шкал SCORE.  Також детально розглядали важливість таких профілактичних заходів як модифікація способу життя та підвищення медичної освіченості здорових осіб і хворих на серцево-судинні патології.

Аспіранти кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ разом з колегами з інших країн Європи провели онлайн-зустріч для обговорення поточної наукової співпраці та майбутніх спільних проектів 

Аспіранти кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету, Анастасія Говорнян та Максим Тащук (науковий керівник -проф. Ілащук Тетяна Олександрівна), разом зі своїми колегами-науковцями з Австрії, Німеччини, Португалії, Швейцарії та Йорданії, зібралися на онлайн-зустрічі з назвою Papers, Patience, and Persistence: A Symposium on the Publication Journey for PhD Researchers .

Учасники активно ділилися стратегіями та викликами, що виникають у процесі публікації наукового доробку молодих науковців, обмінювалися досвідом та висловлювали наміри втілення спільних наукових досліджень та публікацій у майбутньому. Під час зустрічі науковці порівнювали процес здобуття ступеня доктора філософії в Україні та інших країнах Європи. Наприклад, Хрістос Цагаріс поділився досвідом свого навчання в аспірантурі у Швейцарії, зосереджуючись на своїх дослідженнях у галузі ортопедії та травматології. Також Ліана Швачій, що є PhD кандидатом у Німеччині, поділилася своїми враженнями від тривалого процесу підготовки до захисту дисертаційного дослідження в галузі нейродегенеративних захворювань.

Подібні міжнародні ініціативи є надзвичайно корисними для всіх учасників, адже вони сприяють обміну знаннями, розширенню горизонтів та встановленню міцних зв'язків між науковими спільнотами з різних куточків світу. У період складних викликів, що зараз постають перед нашою державою, такі ініціативи не лише сприяють українським науковцям у їхніх дослідженнях, але й відображають загальну міжнародну підтримку України від широкої міжнародної наукової спільноти.