пізнавально: Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету "Микола Амосов"

Дата публікації допису: Dec 08, 2013 4:45:49 PM

Національний банк України 26 листопада 2013 року ввів в обіг пам’ятну монету "Микола Амосов".

 

Участь у презентації цієї пам’ятної монети, що відбулася сьогодні в Музеї грошей Національного банку України, узяли член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини № 2 Національного медичного університету імені О. Богомольця Катерина Амосова, заступник начальника Управління нумізматичної продукції та маркетингуНаціонального банку України Вікторія Сузанська, а також автори ескізів монети – Наталія Фандікова та Олександр Харук.

 

Як повідомила Вікторія Сузанська, пам’ятна монета "Микола Амосов" продовжує серію "Видатні особистості України" та присвячена талановитому вченому й славетному хірургові – Миколі Амосову. 

"Микола Амосов врятував життя багатьох людей. Його напрацювання в галузях медицини та біокібернетики, літератури та публіцистики високо оцінені і сучасниками, і нащадками. Наша монета є даниною багатогранному таланту великого хірурга, який присвятив своє життя збереженню фізичного і духовного здоров’я людства", − зазначила Вікторія Сузанська.

 

Крім того, вона розповіла, що монету "Микола Амосов" номіналом 5 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, маса в чистоті – 15,55 г, тираж її становить 5 000 штук