Пульмонологічний конгрес у Барселоні

Аспірантка 3 року кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб взяла участь у міжнародному конгресі в Барселоні

З 4 по 6 вересня 2022 року у м. Барселона (Іспанія) проходив 32-й міжнародний конгрес Європейського респіраторного товариства (ERS). 

ERS є однією з провідних медичних організацій у галузі респіраторних захворювань, кількість членів якої охоплює понад 160 країн. ERS надає пріоритет науковій, освітній та просвітницькій діяльності з метою підтримки здоров’я легень і впровадження стандартів респіраторної медицини в усьому світі. 

Буковинський державний медичний університет на Конгресі ERS представила аспірантка 3 року Валерія Галицька з доповіддю: «The evaluation of patients’ life quality, spirometry parameters and level of exercise tolerance in case of asthma-COPD overlap and diabetes mellitus type 2 (DM2)» (науковий керівник – д.м.н. Ганна Ступницька).

Пріоритетними темами на 2022 рік були підходи прецизійної медицини до лікування захворювань дихальних шляхів, оновлення в менеджменті астми, ХОЗЛ, ІЗЛ. Не залишилися поза увагою також long-COVID, порушення дихання уві сні, питання легеневої реабілітації.