На кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб студенти-іноземці провели круглий стіл

Дата публікації допису: May 16, 2016 7:0:31 AM

Понеділок, 09 листопада 2015 11:20

У рамках відзначення Дня науки на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб

під керівництвом доцента Бобкович К.О. проведено круглий стіл: «Cardiovascular diseases: prevalence in different countries and ways of prevention» (Серцево-судинні захворювання: поширеність в різних країна світу та способи профілактики).

Студенти 53-ої групи 3-го курсу медичного факультету №3 виступили з доповідями про поширеність серцево-судинних захворювань в їхніх країнах. Спершу студент Агіеманг Едмунд розповів про кардіоваскулярні проблеми у Гані. У продовження статистики щодо країн Африки Абіді Фадума описала ситуацію в Сомалі. Обидві доповіді засвідчили високу захворюваність та смертність. Студент Баджадж Діпаншу охарактеризував рівень захворюваності та смертності в Індії і відмітив, що порівняно з африканською статистикою, у його країні ситуація більш сприятлива. У процесі обговорення зауважили і про кардіоваскулярні проблеми в Україні. Усі доповідачі відмітили зростання захворюваності та смертності з кожним роком.

Наостанок було акцентовано увагу на однакових факторах ризику серцево-судинних захворювань та необхідності корекції модифікованих факторів: надмірної маси тіла, нормалізації рівня холестерину, глюкози та артеріального тиску, боротьби з гіподинамією, шкідливими звичками, стресом.