Доповідь науковців БДМУ визнана однією з кращих на європейському конгресі

Упродовж 7-9 квітня 2022 року відбувся Конгрес з превентивної кардіології Європейської асоціації кардіологів ESC Preventive Cardiology 2022, у якому брали участь і представники Буковинського державного медичного університету: завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, професор Тетяна Ілащук та лікар-інтерн Анастасія Говорнян.

ESC Preventive Cardiology Congress організовується щороку Європейською асоціацією превентивної кардіології (EAPC) – провідною спільнотою медичних працівників, які займаються проблемами профілактичної кардіології, що охоплює первинну і вторинну профілактику серцево-судинних захворювань та реабілітацію, а також спортивну кардіологію.

Цьогоріч на Конгресі обговорювалися зміни що були внесені до останніх гайдлайнів Європейської асоціації кардіологів, фармакологічні аспекти превентивної кардіології, окремі питання спортивної медицини та реабілітації пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями. Для учасників з України участь у Конгресі ESC Preventive Cardiology 2022 була безкоштовною.

Наукова робота професора Тетяни Ілащук та Анастасії Говорнян на тему «An artificial intelligence model to predict 12-month mortality among patients with myocardial infarction» була відібрана під час рецензування для доповіді на Секції №2 «Вторинна профілактика та реабілітація» (Moderated posters session 2 – Secondary Prevention and Rehabilitation) та здобула перемогу, як найкраща постерна доповідь у своїй секції.

ESC Preventive Cardiology Congress це науковий форум із надзвичайно високим рівнем організації, а також винятковою актуальністю і змістовністю пленарних доповідей. Цей рік не став виключенням. Вдячні організаторам за можливість взяти участь у такій вагомій науковій події, а також за підтримку українських лікарів і науковців та чітку проукраїнську позицію в умовах військової агресії проти нашої держави.