День науки-2018

У рамках організації 18-19 жовтня 2018 року науково-практичної конференції з міжнародною участю «Превентивна медицина: реалії та перспективи» (ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», м.Чернівці), на базі КУ «Міська клінічна лікарня №3» за керівництвом зав.кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, проф. Ілащук Т.О. було проведено санітарно-просвітню акцію «Хворобу краще попередити аніж лікувати», до якої долучились співробітники кафедри доценти Окіпняк І.В., Бачук-Понич Н.В., студенти 1 групи 4 курсу стоматологічного факультету та 3 групи 3 курсу медичного факультету №1.

Захід був присвячений одній із актуальних проблем сьогодення – профілактиці серцево-судинних захворювань. Учасники акції взяли активну участь в обговоренні ролі раціонального харчування та модифікації способу життя у виникненні і прогресуванні ішемічної хвороби серця та артеріальної гіпертензії, обговорили аспекти комплексного підходу щодо їх корекції та дійшли спільної думки, що ефективна профілактика можлива лише спільними зусиллями суспільства і медицини за умови належної мотивації населення стосовно збереження власного здоров’я.

У рамках акції учасниками в громадських місцях міста зацікавленим особам роздано флаєра «За здоровий спосіб життя» із рекомендаціями щодо фізичної активності та корекції харчування для попередження серцево-судинної патології. Студенти, принагідно, мали можливість вдосконалити свої практичні навички з вимірювання артеріального тиску, пульсу та самостійно проводили визначення індексу маси тіла пацієнтів.