День вишиванки - 2023

Сьогодні відзначаємо День вишиванки. Свято, народжене у Чернівцях, об’єднало навколо себе увесь світ.

Вишиванка – наш символ, наш генетичний код, наші традиція та історія. А тепер у часи війни – ще й надійна броня, не дарма ж кажуть про орнамент на військовому пікселі – незламний символ національної свідомості, ідентичності, єдності та майбутньої Перемоги нашого народу.

Бережімо вишивану сорочку, бережімо Україну і славимо наших Захисників та Захисниць за можливість бути незалежними і вільними.

На офіційній сторінці свята зазначають, що цього року Всесвітній день вишиванки припадає на 18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а також 18-20 травня – річниця виходу українських захисників із Азовсталі.

Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.

Вишиті сорочки стали символом віри в період радянської окупації спочатку для українців на засланні в таборах, а згодом – і для дисидентів та українства загалом, яке передавало ідею про незалежність з покоління в покоління аж до 1991 року.

Традиційно, колектив кафедри та лікувальної бази - центральної міської клінічної лікарні - підтримав цю прекрасну традицію, приступивши у цей день до роботи у вишиванках.