Аспірантка кафедри прийняла активну участь у роботі конгресу Асоціації кардіологів Європи

У період з 13 по 15 квітня 2023 року в Малазі, Іспанія відбувся Конгрес з превентивної кардіології ESC Preventive Cardiology 2023, в якому брала участь аспірантка кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету Анастасія ГОВОРНЯН (науковий керівник – завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб професор Тетяна ІЛАЩУК). 

ESC Preventive Cardiology Congress - це організований на найвищому рівні науковий форум з надзвичайно актуальними та змістовними пленарними доповідями. 

Конгрес щороку організовується Європейською асоціацією превентивної кардіології, провідною спільнотою медичних працівників, які займаються превентивною кардіологією, що охоплює первинну і вторинну профілактику серцево-судинних захворювань та реабілітацію, а також спортивну кардіологію. Цьогоріч на конгресі обговорювалися зміни, що були внесені до останніх рекомендацій Європейської асоціації кардіологів, фармакологічні аспекти превентивної кардіології, окремі питання спортивної медицини, а також про віддалені наслідки пандемії COVID-19 та її вплив на перебіг і частоту виникнення кардіоваскулярних захворювань.

Наукова робота професора Тетяни ІЛАЩУК та Анастасії ГОВОРНЯН на тему «Analysis of long-term cardiovascular outcomes of COVID-19. Artificial Intelligence model for risk evaluation» була відібрана для доповіді на секції «Вторинна профілактика та реабілітація».