Новини

Колектив кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб вітає всіх відвідувачів на сторінці кафедри в новому навчальному році!


Доц. Васюк В.Л. прийняла участь у обласному семінарі-практикумі для керівників еколого-натуралістичного профілю «Формування навичок екологічно безпечної поведінки в повсякденному житті»

опубліковано 3 трав. 2017 р., 23:56 Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 4 трав. 2017 р., 00:00 ]


  21 квітня 2017 року на базі Наукової бібліотеки  Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича був проведений кафедрою екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді   спільний семінар-практикум для керівників гуртків еколого-натуралістичного профілю «Формування навичок екологічно безпечної поведінки в повсякденному житті».

Тема семінару вибрана організаторами не випадково, бо для сучасної людини безпечна поведінка стає нагальною потребою для забезпечення свого існування в умовах забрудненого середовища, моральної кризи в бізнесі. Виникає необхідність в певних навиках екологічно безпечної поведінки для того, щоб:

а) вміти оцінити ситуацію, як екологічно безпечну,

б) передбачити наслідки для власного життя і здоров’я,

в) здійснити вчинок, який не принесе шкоди ні людям ні довкіллю.

В роботі семінару взяли участь понад 50 педагогів: (працівники позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів області),  науковці та студенти кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ імені Юрія Федьковича, Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», представники громадських організацій.

Відкрила семінар дире
ктор КЗ «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Л. Ю. Головченко. Про здорове харчування, як одну із складових екологічно безпечної поведінки учасники семінару спілкувались з Васюк Валентиною Леонідівною, кандидатом медичних наук, лікарем-терапевтом вищої категорії, доцентом кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ. З основами виховання екологічної культури в родинному житлі, ознайомила присутніх Руденко Світлана Степанівна, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології та біомоніторингу Інституту  біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Подаруй дитині книгу

опубліковано 29 бер. 2017 р., 14:20 Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 30 бер. 2017 р., 10:16 ]

Упродовж 20-28 березня в Буковинському державному медичному університеті уже традиційно проходила благодійна акція “Подаруй дитині книгу”, яка приурочена до Міжнародного дня дитячої книги, котрий відзначають 2 квітня. До зазначеної акції також долучилися студенти 1 групи 3 курсу медичний факультет №1 (куратор – доцент Васюк В.Л.). Підсумок акції відбувся 29 березня, після чого всі зібрані книги були передані вихованцям дитячих будинків.


21 квітня на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб (завідувач – професор Ілащук Т.О.) проведено круглий стіл на тему: “Чорнобиль – 30 років потому”

опубліковано 16 трав. 2016 р., 00:15 Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 16 трав. 2016 р., 00:17 ]Мовчать слова, як квіти обеліскам!
Хвилиною мовчання вшанувать
Зосталось мертвих рідних, близьких.
Чорнобильського болю не пізнать…


26 квітня 1986 року – одна з найтрагічніших дат в історії людства: на четвертому блоці Чорнобильської атомної електростанції за 110 кілометрів від столиці України Києва, майже в центрі Європи, сталася аварія, яку обґрунтовано кваліфікують як найбільшу в світі техногенну й екологічну катастрофу. Своїм відлунням Чорнобильська катастрофа спонукає до пильності. Вона знову і знову примушує замислитися на тим, що науково-технічний прогрес не тільки дає сучасній людині засоби, щоб досягти намічених цілей на шляху цивілізованого поступу, а й вимагає знаходити запобіжники, котрі дають гарантії безпеки, а це прямо пов'язано і з формуванням та розвитком світоглядних моральних засад, які об'єднують людей.

21 квітня на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб (завідувач – професор Ілащук Т.О.) проведено круглий стіл на тему: “Чорнобиль – 30 років потому”, в якому взяли участь викладачі кафедри та студенти 3-го курсу медичних факультетів № 1, № 2 та №3. Під час заходу обговорені наслідки Чорнобильської катастрофи та можливі шляхи зменшення їхнього впливу на життя на здоров’я людей.

Студент БДМУ отримав диплом за доповідь на конференції у Мінську

опубліковано 16 трав. 2016 р., 00:12 Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎


20-22 березня на базіЗакладу Освіти «Білоруський державний медичний університет» відбулася LXX Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «АКТУАЛЬНЫЕ ПРОБЛЕМЫ СОВРЕМЕННОЙ МЕДИЦИНЫ и ФАРМАЦИИ 2016». На конференції були представлені більше 2000 робіт з різних країн (Польща, Україна, Казахстан, Росія, Узбекистан, Білорусь) і напрямків медицини. Участь у конференції взяв студент 23-ої групи ІІІ курсу медичного факультету №2 ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» - Іваніцький Антон Володимирович. Антон представив доповідь на тему: «Суточное мониторирование артериального давления у больных ревматоидным артритом» (науковий керівник – асистент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, к.мед.н. Мікулець Л.В.), яка була високо оцінена науковим комітетом, і в нелегкій боротьбі отримав диплом ІІ ступеня за найкращу наукову доповідь у секції «Пропедевтика внутрішніх хвороб». Дипломи І, ІІ і ІІІ степенів отримали близько 300 студентів, сертифікати учасників усних доповідей та мультимедійних постерів отримали 2040 учасників.

На кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб студенти-іноземці провели круглий стіл

опубліковано 16 трав. 2016 р., 00:00 Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

Понеділок, 09 листопада 2015 11:20

У рамках відзначення Дня науки на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб

під керівництвом доцента Бобкович К.О. проведено круглий стіл: «Cardiovascular diseases: prevalence in different countries and ways of prevention» (Серцево-судинні захворювання: поширеність в різних країна світу та способи профілактики).

Студенти 53-ої групи 3-го курсу медичного факультету №3 виступили з доповідями про поширеність серцево-судинних захворювань в їхніх країнах. Спершу студент Агіеманг Едмунд розповів про кардіоваскулярні проблеми у Гані. У продовження статистики щодо країн Африки Абіді Фадума описала ситуацію в Сомалі. Обидві доповіді засвідчили високу захворюваність та смертність. Студент Баджадж Діпаншу охарактеризував рівень захворюваності та смертності в Індії і відмітив, що порівняно з африканською статистикою, у його країні ситуація більш сприятлива. У процесі обговорення зауважили і про кардіоваскулярні проблеми в Україні. Усі доповідачі відмітили зростання захворюваності та смертності з кожним роком.

Наостанок було акцентовано увагу на однакових факторах ризику серцево-судинних захворювань та необхідності корекції модифікованих факторів: надмірної маси тіла, нормалізації рівня холестерину, глюкози та артеріального тиску, боротьби з гіподинамією, шкідливими звичками, стресом.

У БДМУ відбулася конференція “Превентивна медицина: реалії та перспектива”

опубліковано 15 трав. 2016 р., 23:29 Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 15 трав. 2016 р., 23:54 ]

22-23 жовтня на базі ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» відбулася науково-практична конференції з міжнародною участю “Превентивна медицина: реалії та перспектива”, організатором якої став колектив кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб на чолі з завідувачем, проф. Ілащук Т.О. Тематика конференції включала різні напрямки актуальної сьогодні превентивної медицини, цікаві не тільки фахівцям, але й всім небайдужим до свого здоров’я людям.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор БДМУ, професор Бойчук Тарас Миколайович.

У роботі конференції взяли участь провідні вітчизняні та зарубіжні вчені. Зокрема, професор Р.І. Табукашвілі (Тбілісі, Грузія) прочитав відкриту лекцію на тему: “Система охорони здоров’я в Грузії: місце профілактичної медицини”. З актуальною доповіддю на тему: “Використання системи операціоналізованої психодинамічної діагностики в діагностиці, корекції та лікуванні психосоматичних розладів” виступила професор Іза Саммет (Німеччина).

Під час конференції було проведено он-лайн включення з учасниками міжнародної науково-практичної конференції «Медична психологія: здобутки, розвиток та перспективи» (22-24 жовтня 2015 р., Київ).


зав. кафедри проф. Тетяна Олександрівна Ілащук відвідала з офіційним візитом Грузію

опубліковано 1 лист. 2015 р., 13:55 Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 15 трав. 2016 р., 23:16 ]

Візит відбувся 12-16 вересня 2015 р. В рамках візиту - участь у церемонії з нагоди початку нового навчального року; та лекція студентам 3 курсу медичного університету Тбілісі. 
 

Студенти та викладачі кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб долучилися до акції “Зробимо Україну чистою”

опубліковано 14 квіт. 2014 р., 16:52 Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

"Чистота - запорука здоров'я" - стверджує народна мудрість. Це добре знають і студенти БДМУ.
Адже, підтримка належного санітраного стану територій міста сприяє підтримці не лише фізичного благополуччя мешканців, а й дарує естетичну насолоду.
Студенти 6 та 7 груп, 1 медичний факультет БДМУ, 3 курс, під керівництвом викладачів кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ (доц. Бачук Н.В., Микитюк О.П,) теж долучилися до акції “Зробимо Україну чистою”. Вони допомогли із прибиранням скверу на території 3 міської лікарні м. Чернівців, розташованої за адресою: вул. Головна, 100. Слід зазначити, що вони роблять це не вперше; на думку активістів, наведення порядку власноруч виховує навики не смітити самому і активно пропагувати підтримку ладу серед своїх колег.Шануймо традиції!

опубліковано 14 квіт. 2014 р., 16:27 Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

5 квітня співробітниками кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету (доценти Ірина Окіпняк та Оксана Микитюк) проведено майстер-клас для всіх зацікавлених, зокрема, для студентів 3 курсу із Індії, присвячену українським традиціям святкування Великодня та його символу – писанці.

Відвідувачі майстер-класу дізналися більше про значення писанки, технологію розпису, значення основних символів та кольорів, які використовували наші предки. Всім бажаючим була надана можливість виготовити писанку в традиційній техніці власноруч; так, студенти із Індії поєднали українські традиції та символізм власної культури, виготовивши цілий ряд “писанок з орнаментами миру, міжрелігійної культури і дружби”.


Студентська наукова конференція BIMCO - секція на базі кафедри

опубліковано 14 квіт. 2014 р., 16:06 Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

2 квітня 2014 року на базі кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ відбулося засідання секції "Внутрішня медицина". У роботі секції прийняли участь студенти 3-4 курсів БДМУ; було представлено 11 доповідей.
Всі доповідачі показали високий рівень науково-практичної підготовки: доповіді були змістовними, містили грунтовні дані - як власних поточних чи ретроспетивних досліджень, так і оглядового характеру. Всі вони були належно представленими та ілюстрованими. У дискусіях мали змогу прийняти участь всі бажаючі: члени жюрі (проф. Ілащук Т.О, доц. Васюк В.Л., та ін. представники трудового колективу кафедри), так і всі присутні.
За результатами голосування переможцями визнано:
1 місце - Пелип Богдан, 26 група, 2 медичний факультет (керівник - проф. Ілащук Т.О.)
2 місце - розділили Сидорчук А.Р. (1 група, 1 медичний факультет; керівник - проф. Сидорчук Л.П.) та Яшан Олексій, Продан Михайло (10 група, 1 медичний факультет; керівники -доц. Малкович Н.М., Микитюк О.П.)1-10 of 27